Studenti z první linie dostali finanční kompenzace

Studenti z první linie dostali finanční kompenzace

Královéhradecký kraj rozdělil více než jeden milion korun mezi studenty lékařských fakult a středních zdravotnických škol, kteří na jaře v rámci pracovní povinnosti pomáhali v nemocnicích. Kraj finančním darem kompenzoval náklady pro 250 studentů.

„Dle mého názoru mělo tyto finanční kompenzace hradit ministerstvo. To to však odmítlo. Proto vedení kraje schválilo poskytnutí darů, které mají být kompenzací za náklady způsobené plněním pracovních povinností, například za cesty do zaměstnání,“ uvedl Arnošt Štěpánek, pirátský 🏴 náměstek hejtmana pro školství.

Studenti během pandemie odpracovali v krajských nemocnicích v součtu více jak 30 tisíc hodin. To vše v rámci pracovní povinnosti. V prosinci loňského roku, tedy v době, kdy už z rozhodnutí vlády skončilo využívání institutu pracovní povinnosti, změnilo ministerstvo zdravotnictví metodiku kompenzací. Takzvané uznatelné náklady měli žáci prokázat zpětně, což ale již ve většině případů nebylo možné kvůli absenci účetních dokladů či jízdenek. Kraj se rozhodl tento nelogický krok ministerstva napravit a kompenzace uhradit studentům formou daru.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Covid vs. sport dětí
01.06.2021

Covid vs. sport dětí

Ve sportovním prostředí už od března vládne chaos a to zejména kvůli absenci výkladu protiepidemických nařízení. Mediální výstupy ministra zdravotnictví byly příliš často v rozporu s následným zněním v písemné podobě. Kromě sportovců samotných se...

  Piráti a Starostové
 

CHCI VĚDĚT VÍCE